Hizmet Sözleşmesi | Türkiyenin En Büyük Firma Rehberi

Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Bu sayfada yer alan sözleşme Beta Bilgi Reklam İnternet Hizmetleri hizmetlerini kullanmaya başladığınız andan itibaren sizin için de geçerli ve bağlayıcı olacaktır. Lütfen hizmetlerimizi kullanmaya başlamadan bu sözleşmeyi dikkatlice okuyunuz.

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri sağlayan Sunucu Bilgisayar ve İnternet Hizmetleri (Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri olarak anılacaktır ) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum ( Müşteri olarak anılacaktır ), http://www.googlesirketleri.com İnternet Hizmetleri adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin ( Site olarak anılacaktır ) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri’ye ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar
3.1:Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin sunucu bilgisi, kontrol panelini, reklam panel giriş bilgilerini ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup, bu şifrelerin başkasının eline geçmesi, yetkisiz kişilerce kullanımı v.b. durumlarda doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilin de Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting veya reklam hesabından faydalanırken Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri sunucu, hosting, alan adı veya aldığı reklam hizmetlerini kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri’ye herhangi bir kusur iletilemezBeta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri’nin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Buna rağmen Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil ve söz konusu reklam işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name’in veya reklamın sahibi müşteridir. Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name ve reklam sayfaları üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name ve reklam sayfaları üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.10: Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri, müşteriye kullandırdığı kontrol paneli, reklam yöentim paneli, sunucu yazılımları gibi başka firmalardan alınan yazılım ve hizmetlerin kullanımı esnasında oluşacak veri kayıpları ve zararlardan sorumlu olmaz. Müşteri bu yazılımları sorumluluğu kendinde olmak üzere kullanır.

3.11: Müşteri kendi verilerini periyodik olarak yedeklemekle yükümlüdür. Yedekleme hizmeti alınmamış hiç bir sunucu için, ücretsiz olarak veri kurtarma, ve yedek işlemi Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmemektedir.

4- Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri’ye iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri Ücret konusunda meydana gelen değişiklikleri yeni sözleşme dönemine yansıtma hakkını saklı tutar.)

4.4: Hizmet süresi sona ermiş ve yeni dönem ödemesi yapılmamış hizmetler, müşterinin ödeme gecikmesi ile ilgili bilgi vermemesi ve müşteriye telefon ve eposta ile ulaşılamaması halinde, süre bitiminden 2 gün sonra otomatik olarak durdurulmaktadır. Bu süreyi takip eden 3 iş günü içerisinde ise müşteri tarafından halen ödeme yapılmadığı ve hizmetin devam edilmesine dair bir tespitte bulunulmaması halinde, sağlanılan hizmet iptal edilip ve içerisindeki tüm veriler silinerek, yeni müşteriler için tekrar satışa çıkarılacaktır.

5- Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv s dahil edilerek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: Müşteri hizmet ücretini sipariş tarihinden itibaren 3. iş günü sonuna kadar havale/eft, mobil ödeme veya kredi kartı ile ödeme yapmakla yükümlüdür.

5.3: Ödemenin gecikmesi durumunda Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri vade farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.4 Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.5 : Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6- Hizmetin Geçici olarak veya Tamamen Durdurulması
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, reklam sayfası işlemleri, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Ödemenin yapılmaması durumunun devam ettiği sürede müşteri adına reklam girişi, e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üzerinde müşteriye ait içerik ve dosyaların güvenliği müşterilerimize aittir. Dosyalara gereksiz yetki verilmesi ( chmod 777 ) gibi durumlardan kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir. Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri Müşterinin sitesindeki programlama, tasarım v.b. hataları düzeltmek zorunda değildir.

6.4: Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri sunucularına erotik, pornografik, şiddeti veya uyuşturucuyu özendirici veya Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içerik yükleyemez,

6.5: Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri herhangi bir Müşteriye ait site ile ilgili T.C. Mahkemeleri veya Cumhuriyet Savcıları tarafından verilecek kapatma kararını Müşteriye sormadan uygular. Bu tip bir kapatmadan doğacak zararlardan da sorumlu olmaz.

6.6: MüşteriBeta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri sunucularında yetkisi olmayan bölümlere erişmeye çalışamaz,

6.7: Kısa süre içerisinde 2 defa Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri ağını(network) ve diğer müşterilerini etkileyecek şekilde ddos atak v.b. saldırı alan sunucular derhal kapatılır, aynı şekilde kullanım adına yeniden açılabilmesi mümkün değildir. İlk saldırı neticesinde müşteri bilgilendirilir ve müşteri saldırıya uğrayan site/program/oyun v.b. içeriğin erişimini kesmekle yükümlüdür.

7- Fesih
7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da üye kaydı esnasında beyan ettiği veya daha sonradan güncellediği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; hizmetin kalan süresine bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve bilgi adresleri
8.1: Müşteri Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri sistemi üzerindeki adres, telefon, e-mail gibi irtibat bilgilerini doğru olarak girmekle ve güncel tutmakla yükümlüdür.

8.2: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.3: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.4: Beta Bilgi Reklam ve iletişim Hizmetleri sözleşme süresi içinde müşteri’nin bildirmiş olduğu elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücret iade koşulları
9.1: Kiralık sunucu ve paylaşımlı sunucu hizmetlerinde dönem ödemesi gelmiş/gecikmiş sunucular için ücret iadesi bulunmamaktadır.Süresi bitmiş reklam yayınlarının gerekli bildirimler ve paylaşımlar yapılarak kaldırılması sağlanacaktır. Sipariş eğer hazırlanmamışsa ücret iadesi yapılabilmektedir. Sunucu barındırma hizmeti için müşteri, aldığı hizmetlerle ilgili olarak Beta Bilgi Reklam ve iletişim ana sayfasında belirtilen geri ödeme süresi dolmadan önce hizmetleri kullanmaktan vazgeçip ücret iadesi isteyebilir.

9.2: Beta Bilgi Reklam ve iletişim ücret iadesini, ücreti iade edilecek hizmetin durdurulmasından sonraki 7 iş günü içinde yapar. Müşterinin kredi kartı ile yaptığı ödeme banka sistemi üzerinden iade edilir. İade işlemi sırasında banka sisteminden kaynaklanan kesintilerden ve kur farklarından Beta Bilgi Reklam ve iletişim sorumlu tutulamaz.

9.3: Beta Bilgi Reklam ve iletişim eğer müşteriye iadeye konu hizmet için fatura kesti ve ulaştırdıysa ücret iadesi esnasında bu fatura için aynı bedelle iade faturası kesilmesini isteyebilir. Müşteri iade faturası kesmezse veya Beta Bilgi Reklam ve iletişim’e ulaştırmazsa ödeme yapılmaz.

10- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
10.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır.

10.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Müşteri Beta Bilgi Reklam ve iletişim’nin dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50′si kadar cezai şart, %10′u avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

10.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Beta Bilgi Reklam ve iletişim’nin teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

11- Yetkili mahkeme ve icra daireleri
11.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 ana madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. ( İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Beta Bilgi Reklam ve iletişim’e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Beta Bilgi Reklam ve iletişim gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.